Pojištění mobilního zařízení

Buďte v klidu, i když se vašemu zařízení něco přihodí.

Proti rozbití, utopení i krádeži
Proti rozbití, utopení i krádeži
Zařídíte rovnou při nákupu telefonu
Zařídíte rovnou při nákupu telefonu
Pojistíte telefon<br> i tablet
Pojistíte telefon
i tablet
Platby v měsíčním vyúčtování
Platby v měsíčním vyúčtování

Štěstí přeje připraveným

Nebezpečí číhá na vaši hračku všude. Znáte to - i když svůj nový telefon hlídáte jak oko v hlavě, jako naschvál vám hned první týden upadne na dlažbu. Displej na padrť. Anebo se technická novinka zalíbí hbitému lapkovi v tlačenici v MHD.

Vašeho nového miláčka pojistíme hned při koupi a podobná 'překvapení' už vás nerozhází. Pojistíme ho na 24 měsíců + 1 navíc zdarma.

Telefon nebo tablet vám opravíme. A když už opravit nepůjde, sami si vyberete, který si pořídíte místo něj.

Čeho už se nemusíte bát

Díky pojištění máte krytá záda, a tak můžete v následujících situacích zůstat naprosto v klidu.

Nenechavé ruce zlodějů

Nenechavé ruce zlodějů

Utopený telefon

Utopený telefon

Prasklý displej a jiná poškození

Prasklý displej a jiná poškození

Kolik pojištění stojí

Pojištění sjednáte snadno hned při nákupu vašeho nového pokladu u O2. Platí se měsíčně a najdete ho ve svém pravidelném vyúčtování služeb O2 Family. Takže žádná další faktura a ani termín splatnosti, na který byste museli myslet.

Částka, kterou za pojištění měsíčně zaplatíte, záleží na pořizovací ceně vaší šikovné hračky. Pojistit si můžete telefon nebo tablet v hodnotě až 45 000 Kč.

Pořizovací cena zařízení Měsíční cena pojištění
do 4 000 Kč 49 Kč
4 001 Kč - 7 000 Kč 99 Kč
7 001 Kč - 10 000 Kč 149 Kč
10 001 Kč - 17 000 Kč 199 Kč
17 001 Kč - 25 000 Kč 259 Kč
25 001 Kč - 45 000 Kč 299 Kč

Další informace

Jak pojištění funguje

Sjednání pojištění

Pojištění si můžete pořídit na telefon i tablet, a to v kterékoliv O2 Prodejně při nákupu tohoto nového zařízení. Pojistit ho můžete na 25 měsíců, jeden měsíc od nás máte zdarma.

Pojištění je určeno stávajícím zákazníkům O2 Family a využít jej mohou i drobní podnikatelé (OSVČ). Pojištění může sjednat jen fyzická osoba starší než 18 let. V případě pojištění zařízení koupeného na IČ, budeme potřebovat ověřit, že máte oprávnění jednat za danou společnost. Pro firmy a právnické osoby totiž zatím pojištění nenabízíme. Úplné pojistné podmínky najdete v rámcové pojistné smlouvě.

Kromě telefonů a tabletů si můžete pojistit i LTE router, modem nebo dongle. Naopak zařízení, jako jsou set top boxy a modemy, pojistit nejde. Pokud si koupíte u O2 víc zařízení, můžete si je pojistit. Všechny poplatky budete mít v rámci O2 vyúčtování

Jak pojištění funguje

Pojištění se vztahuje na různé nahodilé situace, jako např.:

 • mechanické poškození (pádem, nárazem, vnějším mechanickým působením apod.)
 • poškození či zničení působením vody
 • poškození elektrickým proudem (např. zkrat, přepětí, chybná izolace, mechanické namáhání způsobené elektrickým proudem)
 • krádež nebo loupež (vykradený byt nebo kancelář, kapesní krádež obchodním centru apod.)

Jsou ale i situace, na které se pojištění nevztahuje. Jsou to třeba:

 • ztráta pojištěného telefonu nebo tabletu
 • běžné opotřebení
 • úmyslné a nedbalostní poškození (např. rozsednutí přístroje při nasedání do automobilu, pád přístroje v důsledku manipulace ve výškách, sklouznutí přístroje z nerovné plochy, vypadnutí přístroje z nezapnuté kapsy košile)
 • poškození způsobené dítětem mladším 6 let

Když se vašemu telefonu nebo tabletu opravdu něco stane, řeší se to jedním z těchto způsobů:

 • Pojišťovna událost schválí a zařízení jde opravit - pojišťovna zaplatí veškeré opravy. V rámci pojištění máte nárok až na 2 opravy za 12 měsíců.
 • Pojišťovna událost schválí, ale zařízení nejde opravit nebo vám ho ukradli - z nabídky telefonů O2 si můžete vybrat nový, a to až do výše tzv. časové ceny. To je hodnota, kterou měl váš telefon v době rozbití / krádeže. Vypočítá se tak, že z jeho pořizovací ceny každý měsíc odečtete 3 %. Když se vám při výběru zalíbí dražší telefon nebo tablet, stačí jen doplatit rozdíl v ceně a je váš.
 • Jsou ale i situace, na které se pojištění nevztahuje, a pojišťovna pojistnou událost zamítne. V takovém případě vám zařízení vrátíme zpět neopravené.

V případě, že rozbité zařízení už nejde opravit a vy si v rámci pojistky vyberete nový telefon, pojištění tím skončí. Samozřejmě si ale můžete spolu s novým telefonem zařídit nové.

O tom, jestli pojišťovna pojistnou událost uznala a o jakém pojistné plnění rozhodla (oprava zařízení nebo peníze na nákup nového zařízení) vám dáme vědět písemně.

Nahlášení poškození nebo krádeže

Pokud se vašemu pojištěnému telefonu nebo tabletu přihodilo něco nemilého, je rozbitý nebo vám byl odcizen, zavolejte nám na 720 720 143 mezi 8:00 až 18:00 hod. každý pracovní den nebo napište na pojisteni.zarizeni@o2fs.cz.

V případě krádeže si připravte naskenovaný policejní protokol o krádeži a naskenované potvrzení policie o blokaci zařízení (pokud je možné do přístroje vložit SIM kartu).

S vaším problémem vám pomůžeme co nejrychleji. Pokud dojde k nahodilému poškození krytému pojištěním, telefon nebo tablet vám opravíme. A když už opravit nepůjde nebo vám byl odcizen, uhradíme vám náklady na nákup nového telefonu či tabletu u O2 až do výše časové ceny.

Často kladené otázky

Často kladené otázky

Na telefon mi platí klasická dvouletá zákonná záruka. Proč bych si ho měl ještě pojišťovat?
Zákonná záruka se nevztahuje na poškození, která si způsobíte sami používáním telefonu. Reklamace by tak v takových případech byla zamítnutá třeba kvůli tomu, že je telefon "vytopený", "poškozený pádem", nebo vykazuje mechanické poškození apod. Stejně tak zákonná záruka nepomůže v situaci, kdy si váš telefon přivlastní zloděj. Přesně pro tyto situace je tu Pojistka na mobil od
O2 Family.

Opravíte mi telefon i v případě, že mi ho rozbije například dítě nebo partner(ka)?
Ano, díky pojištění vám zdarma opravíme poškozený telefon, i když ho rozbije partner(ka).
V případě dítěte rozhoduje jeho věk. Pokud jde o dítě mladší 6 let, pojištění se na tuto událost nevztahuje. Způsobí-li závadu dítě starší 6 let, telefon zdarma opravíme.

Jak mi Pojistka na mobil pomůže, když mi telefon upadne na zem a rozbije se?
Díky pojištění vám poškozený telefon zdarma opravíme, a to až 2x do roka. Pokud je telefon zničený tak, že už není možné ho opravit, dostanete slevu na nákup jakéhokoliv nového přístroje zakoupeného v O2 Prodejně ve výši časové ceny pojištěného telefonu. Časová cena je hodnota, kterou měl váš telefon v době rozbití / krádeže. Vypočítá se tak, že z jeho pořizovací ceny každý měsíc odečtete 3 %. Když bude nově vybraný model dražší než ten, který jste používali původně, jednoduše rozdíl doplatíte.

Co mám dělat, když mi ukradnou celou kabelku i s mobilem?
Pojištění chrání váš telefon i v případě krádeže. V takovém případě nejdřív nahlaste krádež na policii. Pamatujte i na blokování telefonu, aby ho zloději nemohli dál používat. Protokol od policie včetně potvrzení o blokaci zařízení pošlete na pojisteni.zarizeni@o2fs.cz nejdříve však nahlaste událost na specializovanou linku 720 720 143 každý pracovní den od 8 do 18 hodin.

V jakém případě dostanu nový telefon? A jaký telefon si můžu vybrat?
Nový telefon si v rámci pojištění O2 Family můžete pořídit, pokud vám ten původní ukradnou nebo se rozbije a už nejde opravit.

V takovém případě dostanete slevu na nákup nového přístroje v O2 Prodejně ve výši časové ceny rozbitého telefonu.

Časová cena je hodnota, kterou měl váš telefon v době rozbití / krádeže. Vypočítá se tak, že z jeho pořizovací ceny každý měsíc odečtete 3 %. Pokud bude nově vybraný model dražší než ten, který jste používali původně, jednoduše rozdíl doplatíte.

Vztahuje se Pojistka na mobil i na situace, kdy mi například kolega v práci polije telefon vodou nebo limonádou?
Ano, pojištění se vztahuje i na tyhle situace. Telefon vám v takovém případě zdarma opravíme.